На Всеукраїнському конкурсі писанкарства «Великодні писанки» обрано переможців

22 та 23 квітня 2021 року у місті Житомирі на базі обласного Центру дитячої та юнацької творчості відбувся Всеукраїнський конкурс писанкарства «Великодні писанки».

У заході взяли участь 79 учасників з 12 областей України, які представили роботи у двох вікових категоріях: молодшій (6-13 років) та старшій (14-18 років). Впродовж конкурсних днів журі оцінили писанкові композиції на тему «Дерево життя», а також  контрольний розпис наживо через онлайн-платформу.

Керівник гуртка Житомирського Центру творчості дітей і молоді Ольга Воробйова оцінювала роботи дітей молодшої вікової категорії. Вона розповідає про особливості конкурсу писанкарства.

«Специфіка конкурсу в тому, що кожна писанка є індивідуальною, унікальною, кожен регіон має свої символіку та автентичність. Кожна писанка – це шедевр. Кожен учасник вкладав душу в своє творіння. Мені дуже подобаються писанки із західних областей, вони не схожі на наші поліські. За писанкою можна визначити регіон, звідки надіслані роботи. Добре, що керівники допомагають дітям, вчать їх, як писати, як тримати писачок. Керівники докладають багато зусиль, щоб виходили такі чудові роботи. Учасники використали допоміжні натуральні матеріали – тканину, дерево. Я вважаю, що всі учасники вже є переможцями», – розповіла член журі конкурсу Ольга Воробйова.

Писанки дітей старшої категорії оцінювала керівник фольклорного колективу «Джерельце» Ангеліна Нестерова. Вона була приємно вражена роботами дітей.

«Відверто кажучи, я дещо боязливо ставлюся до оцінювання, адже на конкурсі представлені кращі з кращих в Україні! Наші учасники – всі молодці. Діти пишуть писанки і передають свою самобутність в традиційній чи авторській писанці. І цей конкурс насправді є святом! Діти працюють так, ніби це сам Господь Бог водить їх ручками під час розпису. З нагоди свята сьогодні розцвіли фіалки поблизу Центру творчості. Це знак!» – поділилася враженнями член журі Ангеліна Нестерова.

Всеукраїнський конкурс писанкарства «Великодні писанки» проводиться з метою виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді та розвитку творчих здібностей у дітей та підлітків, а також популяризації звичаїв українського народу в сфері декоративно-ужиткового мистецтва, розповіла заступник КЗПО «ОЦДЮТ» Марія Бовсуновська.

«Такі конкурси дають унікальну можливість долучитися до народних звичаїв та обрядів. Ми, зважаючи на всі карантинні норми, проводимо конкурс писанкарства і дякуємо всім, хто знайшов можливість долучитися. Всеукраїнський конкурс відродився після багатьох років забуття і сьогодні ми відновлюємо традицію його проведення. Роботи учасників є унікальними, вони всі вже є найкращими, тому у членів журі було надзвичайно складне завдання обрати кращих із кращих», – розповіла Марія Бовсуновська. 

У молодшій віковій категорії у номінації «Оцінка експонату» диплом першого ступеня отримала Вероніка Макійчук із Івано-Франківської області. А в номінації «Оцінка контрольного розпису» перемогла Марія Рибалко із Дніпропетровської області. З-поміж старших учасників в обох номінаціях взяла першість Катерина Чулій із Житомирщини.