У Житомирі відбувся конкурс юних журналістів

27 травня 2021 року дистанційно відбувся X обласний інтелектуальний конкурс юних журналістів. Участь у заході взяли команди здобувачів освіти 9-11 класів закладів загальної середньої освіти й закладів позашкільної освіти Житомирської області, розповіла ведуча заходу, методистка обласного Центру дитячої та юнацької творчості Людмила Золотюк.«У зв’язку із карантинними обмеженнями щорічний Всеукраїнський турнір юних журналістів відмінено. З цієї причини ми вирішили провести обласний конкурс, розробивши ряд авторських завдань. Ми обрали формат відео, тому що він близький і зрозумілий сучасній молоді, а також допомагає організаторам та журі побачити дітей в кадрі та оцінити їхню журналістську майстерність. Творчі завдання надіслали 11 команд, кожна з яких налічує від 3 до 5 старшокласників. Учні самостійно обрали одне із 9 запропонованих завдань, найбільш популярним з яких виявилося проведення ранкового телешоу, де учасники у ролі журналістів показали майстер-класи. Ми вже маємо три кулінарні пропозиції і визначаємося, яку страву будемо найближчим часом готувати», – розповіла Людмила Золотюк.  

Журі заочно оцінили відеороботи команд та звернули увагу на демонстрацію авторської, журналістської майстерності та дотримання принципів, етики в журналістиці. Експерти врахували креативний підхід, ступінь самостійності команди у виконанні, повноту творчого рішення команди, практичне значення поданого матеріалу, а також стиль, грамотність, культуру мовлення та оформлення.
Журналістка, перекладачка Тетяна Гордієнко під час оцінювання робіт відмітила самостійність старшокласників під час створення відео.«На конкурсі представлені матеріали, які підготовлені з більшою долею автономності і самостійності, а також роботи із масштабною підтримкою педагогів-викладачів. Чим більш самостійна думка журналістського підліткового колективу, тим цікавіші відео. Наприклад, команда із Житомира зняла відеоролик про дистанційну освіту. Помітно, що автори не залучали до створення відео викладачів та дорослих. Чим більше самостійні і автономні діти, тим динамічніші та цікавіші у них виходять сюжети», – повідомила Тетяна Гордієнко.
Радіоведуча UA:Українське радіо «Житомирська хвиля» Оксана Кропивницька поділилася враженнями після перегляду конкурсних відео.  «Відчувається, що всі учасники готували роботи із великим задоволенням. Дуже приємно бачити дітей у кадрі. Мені, як радійниці, цікаво  було спостерігати за музичним оформленням, дикцією, інтонацією учасників. Також цікаво спостерігати за романтизацією професії журналіста з-поміж молоді. Мені дуже хотілося б, щоб викладачі і учні були двома паралельними прямими, які б не перетиналися під час підготовки відео. Нам легше було зрозуміти задум дітей, які готували завдання без допомоги дорослих. Такі конкурси корисні не лише учасникам, а й нам, членам журі, тому що можна дослідити, що цікаво молодіжній цільовій аудиторії. Можна це враховувати під час підготовки дитячої чи юнацької радіопрограми», – розповіла Оксана Кропивницька.

Журналістка інтернет-видання «Житомир.info» Ірина Кирилович відзначила вміння поводитися перед камерою та акторські здібності конкурсантів.«Діти – відкриті, не бояться камери, вміють експериментувати, показувати себе в різних ролях. Участь у цьому конкурсі – це гарний досвід для майбутніх журналістів. Я відмітила для себе дітей, які показують акторську майстерність. Деякі учасники сором’язливі, можливо, вони себе реалізують, як журналісти текстових видань. Загалом такі конкурси популяризують журналістику. А ми, журналісти-практики, готові допомагати школярам та давати рекомендації під час підготовки відео. Я пригадую свої шкільні роки і у нас, на жаль, таких конкурсів не було, були лише літературні конкурси, де оцінювалося вміння писати твори», – пригадує Ірина Кирилович.Переможців визначили за максимально набраною сумою балів. Диплом першого ступеня отримали учасники команди “Дзеркало правди” із Житомира (Житомирська гуманітарна гімназія № 1).