У Житомирі відбулися змагання із ракетомодельного спорту

21 травня на базі авіаклубу «Авіатик» відбувся обласний етап Всеукраїнського відкритого заходу з ракетомодельного спорту. У ньому взяли участь команди ракетомоделістів територіальних громад області позашкільної освіти. Організатор змагань – обласний Центр дитячої та юнацької творчості.Голова журі обласного етапу конкурсу Наталія Пантус розповіла, що у змаганнях взяли участь представники 5 команд.

«У заході бере участь 21 учасник у складі 5 делегацій. Це учасники із Коростишева, Новограда-Волинського, Озерного, а також команди Житомирського міського центру науково-технічної творчості та обласного Центру дитячої та юнацької творчості. Помітна достойна підготовка учасників. Польоти втішають, погода сприяє, всі захоплено спостерігають за ракетами», – поділилася враженнями Наталія Пантус.

Журі зробили стендову оцінку моделей напівкопій та технічний огляд інших класів моделей, а також провели теоретичний залік у всіх класах моделей.Практична частина змагань передбачила залікові польоти моделей, які провели на відкритому майданчику згідно Правил з ракетомодельного спорту.Запуск моделей здійснювали безпосередньо самі учасники, які діяли згідно із правилами техніки безпеки та протипожежної безпеки.Член журі Олег Старіков із Новограда-Волинського розповів про критерії оцінювання запуску моделей. «Бали нараховуються за реалізм польоту. Якщо вся система налагоджена, то ракета повинна без проблем стартувати. Якщо ракета не злетіла, то бали учасникам не нараховуються. В разі відмови пускового обладнання підходити до моделі забороняється», – повідомив Олег Старіков. Один із наймолоднших учасників 12-річний Артем Чикель розповів, що відвідує гурток авіамоделювання Коростишівської міської станція юних техніків з 7 років.Я змалку захопився створенням авіаконструкцій своїми руками. На заняттях ми виготовляємо пілотажки, літаки з дерева, зараз я вчуся створювати ракети. Це займає дуже багато часу, але мені це до вподоби», – розповів Артем Чикель.Керівник ракетомодельного гуртка Житомирського обласного центру дитячої та юнацької творчості Ігор Твердий наголосив, що підготовка дітей до змагань – це складний трудомісткий процес.  

«Діти все роблять своїми руками. Спочатку вони вчаться, створюють паперові моделі, згодом працюють із пластиком. Іноді помиляються. У дитини все вдається, якщо є бажання і ціль. Створення моделей із пластику – це надзвичайний труд. Спочатку точиться оправка, потім купується німецька епоксидна смола, склотканина, вона легка, але дуже міцна у поєднанні із епоксидною смолою. Всі спортивні машини, типу «Формули-1», чи якісні бронежилети зроблені на такій основі. Важливий нюанс щодо запуску. Щоб вдало запустити ракету, потрібно «спіймати» погоду та треба навчитися відчувати висхідний потік повітря. Кожна дитина мусить здобути такі навички», – зауважив Ігор Твердий.

Зі слів керівника ракетомодельного гуртка Новоград-Волинського центру науко-технічної творчості Віктора Татаринцева, ракетомодельний спорт необхідно розвивати та популяризувати з метою заохочення молоді до науки. «Ми – батьківщина Корольова. Ми хочемо, щоб у нас була хороша авіація, ми хочемо інженерів корольових. А де ж їх взяти? Треба виховувати з дитинства. Тому і повинні активно працювати гуртки науково-технічного напряму. Ми прищеплюємо дітям любов до моря, неба, кораблів, літаків та ракет», – розповів Віктор Татаринцев.