У Житомирі обрали переможців обласного конкурсу «Іграшковий дивосвіт»

В обласному Центрі дитячої та юнацької творчості пройшов другий конкурсний день виставки-конкурсу «Іграшковий дивосвіт».Конкурс проводили впродовж двох днів. 31 травня було обрано переможців у номінаціях «Народна лялька» та «Авторська лялька». 1 червня журі оцінювали роботи у номінаціях «М’яка іграшка» та «Динамічна іграшка та маріонетка».
У заході свої напрацювання представили 58 учасників із понад 20 територіальних громад Житомирщини. Перед тим, як потрапити на обласний конкурс, учні закладів загальної середньої та вихованці позашкільної освіти віком від 6 до 18 років перемогли у тематичних заходах своїх громадах.Голова журі конкурсу, заступник директора обласного Центру дитячої та юнацької творчості Житомирської обласної ради Наталія Пантус розповіла про високу якість представлених декоративних виробів.«Якість робіт приємно вражає. Діти, перебуваючи на карантині, мали змогу та час дивитися різні майстер-класи і вдосконалювати свої вміння. Діти показують свою вправність у всіх техніках. Роботи демонструють нам пізнання народних традицій та звичаїв. Вони виготовлені з природніх і штучних матеріалів. Діти представили ляльки із текстилю, тканини, соломи, ниток, дерева тощо. У кожної іграшки своя індивідуальна історія», – розповіла Наталія Пантус.Конкурс «Іграшковий дивосвіт» передбачає оцінку за 3 складовими: конкурсна робота та її захист, а також практичне завдання, яке впродовж 2 годин за запропонованою темою виконували учасники.  Конкурсні роботи були представлені у вестибюлі Центру дитячої та юнацької творчості. Після оцінювання виставкових композицій журі спостерігали, як діти створюють нові декоративні вироби. Потому учасники розповідали про ідею та передумови створення роботи, техніку виконання, її значення.Дарина Сербін із Брусилова навчилася шити м’які іграшки, відвідуючи гурток «Рукоділля». На конкурсі вона представила ляльку «Таємнича Емілі»«Я назвала свою ляльку таємничою, тому що вона дуже красива та загадкова, а ім’я Емілі мені дуже подобається. Під час роботи я використала бавовну, атлас та льон. Деталі виробу зшивала за допомогою швейної машинки «Оверлок», працювати на якій мені допомагала моя вчителька. Окрім м’яких іграшок, на гуртку я ще шию одяг. Наприклад, нещодавно пошила сукню, яку одягаю на прогулянки», – повідомила Дарина Сербін.Анастасія Мозольова із Овруцької громади показала свої м’які іграшки, для створення основи яких використала синтетичний матеріал – фліс.«Моя робота називається «Солодка парочка». Це двоє закоханих зайчиків – дівчинка у рожевому, хлопчик у блакитному. Я ще зробила корзинку із квітами для довершення композиції», – показала Анастасія Мозольова.Анастасія є вихованкою гуртка «Сувенірний» Центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради. Її наставниця Олена Гавриловська розповіла, що дівчинка займається шиттям іграшок 2 рік поспіль.«Настя дуже старається, у неї розвинута фантазія і золоті ручки. Цього року діти довгий період сиділи на карантині, тому ми тримали зв’язок через телефон та інтернет. Одного разу Настя мені скинула багато викрійок, які знайшла в мережі. Ми порадилися і таким чином вирішили створити таких зайчиків», – пригадує Олена Гавриловська.
Іван Бартовщук із Попільні представив на конкурсі дерев’яний корабель. Він розповідає про ідею його створення.   «Робота називається «Морські мрії». Ідею я почерпнув із нещодавньої поїздки до моря. Я надихнувся і вирішив створити корабель. Для виготовлення виробу я використав ДВП, фанеру та дошки. Працював пилкою, лобзиком, використав гарячий клей», – розповів Іван Бартовщук.  Абсолютними переможцями VІІ обласної виставки-конкурсу «Іграшковий дивосвіт» стали:Номінація «Народна лялька»: Софія Паламарчук, Любарська ТГНомінація «Авторська лялька»: Ангеліна Демчук, Черняхівська ТГ  Номінація «М’яка іграшка»: Марія Шифрук, Романівська ТГНомінація «Динамічна іграшка та маріонетка»: Олександр Барановський, Коростенська ТГ

Залишити коментар