День юного літературознавця

Для житомирського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді 26 жовтня – як День юного літературознавця. Адже саме тут й у цей день другий рік поспіль відбувається обласний інтелектуальний конкурс (турнір) юних літературознавців.

Захід скликає команди літературознавців-однодумців, аби обговорити цікавезні запитання щодо художньої літератури: різноманітних творів, критики, явищ, феноменів у сучасному літературному процесі тощо. Цього року в турнірі взяло участь 11 команд, названі також по-літературному: «Орфей» (Черняхівський район), «Ерудит» (Любарський район), «Мальви» (м. Житомир), «Еверест» (Житомирський район), «Just Ladies» (м. Бердичів), «Дивослово» (Коростишівський район), «Афоризм» (Баранівський район), «Елітер» (Городницька ОТГ, Новоград-Волинський район), «Епік» (філія КПНЗ «Обласний центр НТТУМ»), «Юні літератори» (Бердичівський район), «А-ба-ба-га-ла-ма-га» (Олевська ОТГ).

Із учнями, журі ми дещо «порухали» горизонти художньої літератури у шкільній програмі. Тепер знаємо не тільки про дієслово як повнозначну частину мови, а й як І Житомирський книжковий форум «ДієСлово» і, відповідно, його організатора Сергія Твардовського. А також «мандрували» на Книжковий Арсенал, Gogolfest і навіть у «капсулі часу». Міркували, чим відрізняється критика від критиканства, про кого і що пишуть сучасні українські критики, як критику «пережити» і хто-хто «навчається» в Житомирській прозовій школі. Усього команди встигли розглянути 11 творчих запитань із 12-ти у списку. На одне з додаткових запитань журі, кого з письменників ви би хотіли зустріти в Житомирі, учасники називали Юрка Іздрика, Ліну Костенко, Марію Хімич. До письменників, за побажаннями учнів, можуть доєднатися музичні гурти «Океан Ельзи», «Скай», «Мотор’ролла» (одне зі запитань турніру було пов’язано з музикою та поезією, тому список гостей доповнився в такий спосіб). Здається, чи не найулюбленішим моментом для багатьох команд із регламенту творчого раунду була загальна полеміка між трьома командами – доповідача, опонента, рецензента, ця полеміка найтриваліша – 7 хвилин.

А налаштуватися на дебати учасникам допомогли студенти-креативщики Інституту іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка, у прямому ефірі, тут і зараз, озвучивши фрагмент мультика «Зоотрополіс»! Це було схоже на незвичайний театр, а серед його акторів – Яна Антоневська, Богдан Кондратюк, Юлія Мазур, Ірина Слюсар, Дмитро Піціль.

Варто окремо відзначити високий рівень підготовки команд, що, у свою чергу, відобразилося в оцінках журі: усі команди набрали високі бали, найвищі – такі учасники:

ІІ місце мирно поділили «Дивослово» (Коростишівський район), «Мальви» (м. Житомир) й «Орфей» (Черняхівський район), найпершими стали «Just Ladies» (м. Бердичів)!

Команда організаторів і журі ІІ обласного інтелектуального конкурсу висловлює вдячність педагогічним керівникам і керівникам делегацій, координаторам на місцях, усім учням за співтворчість й натхненну увагу до нашого заходу! А також сподівається, що конкурс допоміг побачити художню літературу як цікаве хобі, захопливу подорож! Кажемо вам щиро: до нових зустрічей, будемо раді зустрічі з вами знову й знову!

Будь ласка, слідкуйте за нами та подобайтесь:
error

Залишити відповідь