IХ обласний інтелектуальний конкурс юних фізиків

Відбувся IХ обласний інтелектуальний конкурс юних фізиків

Фізика була й залишається найфундаментальнішою природничою наукою. Викладання фізики має закласти основи наукового світогляду, сформувати зацікавленість щодо вивчення відомих наукових теорій та проведення власних, нехай невеликих, досліджень.

Сьогодні навряд чи хтось заперечуватиме, що основним результатом участі у інтелектуальному конкурсі юних фізиків мають бути не завчені формули, означення чи закони, а вміння аналізувати реальні ситуації, знаходити шлях до відповіді на поставлені запитання.

Метою конкурсу є розвиток експериментальних умінь та дослідницьких навичок, креативних здібностей учнів, формування і розвиток логічного, творчого та критичного мислення школярів в процесі  поглибленого вивчення фізики.

06 листопада 2017 року дев’ятий раз за перемогу в обласному інтелектуальному конкурсі юних фізиків до комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради приїхали боротися 11 команд з 6 районів, 2 міст області та 2 обласних територіальних громад.

Учасникам конкурсу заздалегідь було запропоновано 17 питань, які вони вивчали та опрацьовували в науковій літературі, засобах масової інформації разом із своїм наставником – педагогічним керівником. Членам журі та учасникам конкурсу було дуже цікаво спостерігати за командною грою, де кожна команда мала можливість виступити у ролі Доповідача, Опонента та Рецензента. У ході боїв були розглянуті цікаві питання, зокрема: про «чорнильний слід», «фігури Ліссажу», «пташка Хоттабича», «кольоровий порошок», «фонтан Герона», «температура проти тиску», «купа чи не купа?», «вогонь і вода», «двигун Кюрі», «акустична левітація», «всі тарілками лякають».

Готуючись до конкурсу учні багато уваги приділили пошуку технічних розв’язків задач на основі знань із фізики, математики, географії та біології. Найцікавішою частиною кожного творчого бою була загальна полеміка між командами Доповідача, Опонента та Рецензента, де обговорювалася можливість застосування запропонованих учнями рішень завдань на практиці.

Членам журі та учасникам конкурсу було дуже цікаво спостерігати за вирішенням цікавих задач і виконанням невеличких експериментальних досліджень, що дало змогу сформувати в учнів  уміння описувати та систематизувати результати спостережень.

Для оцінювання виступів юних фізиків були запрошені висококваліфіковані фахівці даного напрямку:

Степанчиков Дмитро Абрамович, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики Житомирського державного університету ім. І. Франка;

Зіновчук Андрій Васильович, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики Житомирського державного університету ім. І. Франка;

Грищук Андрій Миколайович, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики Житомирського державного університету ім. І. Франка.

Всі команди показали гарний рівень підготовки, злагоджену командну гру та достойно представили свій район (місто) на конкурсі.

В ході цікавих виступів команд почесне І місце та можливість представляти Житомирську область у фінальному етапі ХХVI Всеукраїнського турніру юних фізиків здобула збірна команда м. Житомира «Infinity» (Ситнік Софія Олегівна, Тичина Анастасія Сергіївна, Хабазня Дмитро Борисович, Дубнюк Андрій Романович).

Щиро вітаємо переможців та бажаємо перемоги у майбутніх конкурсах.

 

Довідка: фінальний етап ХХVI Всеукраїнського турніру юних фізиків у 2017-2018 н.р. відбудеться з 23 по 28 листопада 2017 року в м. Луцьк.

6066

Будь ласка, слідкуйте за нами та подобайтесь:

Залишити відповідь