Інклюзія

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 №872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» в області активно впроваджується інклюзивна освіта для дітей з особливими  освітніми потребами.

7 квітня 2017 року голова облдержадміністрації Ігор Гундич підписав меморандум з Мариною Порошенко про співпрацю у сфері інклюзивної освіти. Житомирська область включена до експериментального проекту з інклюзивної освіти.

Протягом 2016-2017 року на Житомирщині  було проведено 4 спеціалізовані  тренінги  «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати»  для керівників місцевих органів управління освітою, директорів загальноосвітній навчальних закладів, працівників районних та міських психолого-медико-педагогічни консультацій.

Відповідно до соціальної програми Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» 12 педагогічних працівників Житомирської області були учасниками   наставницького тренінгу 14-16 серпня 2017 року  у м. Запоріжжі та  отримали статус тренерів-наставників.

21-23 серпня 2017 року на базі Житомирського державного університету ім. Івана Франка відбувся тренінг для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, який  провели тренери-наставники.

Учасниками тренінгу були заступники директорів, вчителі та асистенти вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, в яких організовано інклюзивне навчання. Всього  450 учасників.

У 2016-2017 навчальному році у загальноосвітніх закладах області функціонувало 148 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких інклюзивно навчалося 289 дітей з особливими освітніми потребами, працювало 258 асистентів вчителів.

Іклюзивна модель дошкільної освіти та організація партнерства впроваджена у дошкільних навчальних закладах (відкрито 27 інклюзивні групи, в яких інклюзовано 31 дітей).

У 2017-2018 навчальному році в області буде функціонувати 171 школа з інклюзивним навчанням, в яких буде навчатись 323  дітей з особливим освітніми потребами.

Comments are closed.