Інтелектуальний конкурс юних інформатиків

У цей час дуже стрімко зростає потреба у фахівцях в галузі програмування й інформаційних технологій. Важко знайти галузь діяльності, де б не використовувалися сучасні ЕОМ і новітнє програмне забезпечення. Тому підготовка таких фахівців повинна проводитися задовго до навчання у вищих навчальних закладах. У зв’язку із цим зростає роль загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, які при наявності сучасної комп’ютерної техніки й передових технологій, а також відповідної програми навчання, дозволяють давати необхідні знання учням ще під час навчання у школі.

Інтелектуальний конкурс юних інформатиків, який вже другий рік поспіль організовує комунальний позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради, допомагає виявити талановитих школярів Житомирської області у сфері інформаційних технологій.

Учасникам конкурсу заздалегідь було запропоновано створити одну систему з використанням одного із методів дослідження – моделювання, яке передбачає створення концептуальної моделі об’єкта дослідження, її формалізацію та перетворення у математичну або комп’ютерну модель, перевірку адекватності й подальше дослідження отриманої моделі за допомогою аналітичних або чисельних методів і сучасних комп’ютерних технологій. Дане домашнє завдання складалося з шести задач, що потребувало не тільки створення електричних схем та їх компонентів (дротів, елементів живлення, резисторів, лампочок, перемикачів тощо), а й можливість практичного застосування створеної програми на уроках фізики при виконанні лабораторних практикумів.

Членам журі та учасникам конкурсу було дуже цікаво спостерігати за роботою створених програм, що дало змогу закріпити фізичні поняття і схеми та ознайомитися з  різними мовами програмування.

Представленню домашнього завдання на конкурс передувало виконання контрольних завдань, де кожна команда мала змогу продемонструвати свої знання та вміння з програмування на конкретному прикладі. Контрольне завдання складалося з 5 задач (орієнтовано 1 завдання на кожного члена команди). На вирішення контрольних завдань надавалося 1,5 год. 30 % успіху участі у конкурсі саме і припадає на вирішення даних завдань.

Для оцінювання виступів юних інформатиків були запрошені висококваліфіковані фахівці у сфері інформаційних технологій, а саме:

Жуковський Сергій Станіславович, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри прикладної математики та інформатики Житомирського державного університету ім. І. Франка;

Кривонос Олександр Миколайович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної математики та інформатики Житомирського державного університету ім. І. Франка;

Морозов Андрій Васильович, кандидат технічних наук, доцент, голова науково-методичної ради факультету інформаційно-комп’ютерних технологій, член науково-методичної ради та Вченої ради Житомирського державного технологічного університету.

Всі команди показали гарний рівень підготовки, злагоджену командну гру та достойно представили свій район (місто) на конкурсі.

Почесне І місце та можливість представляти Житомирську область на фінальному етапі ХVІ Всеукраїнського турніру юних інформатиків здобула команда м. Житомира «Кодери».

Будь ласка, слідкуйте за нами та подобайтесь:
error

Залишити відповідь