[:uk]Медіатеки ОТГ[:]

[:uk]Реалізація проектів по створенню нового освітнього простору в школах є початком реформування освіти, зокрема, створення сучасної шкільної бібліотеки – медіатеки є частиною системних якісних змін у наданні освітніх послуг. Медіатека – це простір для навчання, роботи та спілкування з використанням інноваційних технологій.

Відповідно до Меморандуму про співпрацю з розвитку інклюзивного середовища, підписаного між Благодійним фондом Порошенка та Житомирською обласною державною адміністрацією, в області розпочата робота з реалізації проекту реконструкції шкільних бібліотек у сучасні медіатеки.

Координаторами з реалізації зазначеного проекту виступають департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства та управління освіти і науки облдержадміністрації.

На сьогодні завершені роботи зі створення медійного простору у п’яти навчальних закладах міста Житомира. Це загальноосвітні школи № 6, 7, 28, міська гуманітарна гімназія № 23 та  міський колегіум. Переобладнано шкільні приміщення  у медіатеки в Хорошівській та Гришківецькій гімназіях, завершуються роботи з реконструкції приміщення під медіатеку в Романівській гімназії.

До кінця 2017/2018 навчального року планується переобладнати шкільні бібліотеки у медіатеки в 20 загальноосвітніх навчальних закладах області, у тому числі в 7 об’єднаних територіальних громадах.

З метою активізації роботи з виконання Меморандуму, обласна державна адміністрація сприятиме у виділенні з обласного бюджету співфінансування в розмірі 50 % від кошторисної вартості типового проекту медіатеки об’єднаним територіальним громадам області, які долучаться до цієї роботи.

На даний час виявили зацікавленість у співпраці у 8 ОТГ та 5 районах та містах області.

Розробляється програма облаштування ресурсних кімнат в навчальних закладах з інклюзивною формою навчання. Насамперед це мають бути опорні школи в яких вже навчаються діти з особливими освітніми потребами. Проведений аналіз показує, що із загальної кількості опорних шкіл –  18 закладів вже впроваджують інклюзивну освіту. Серед них 8  шкіл розташовані на територіях об’єднаних територіальних громад.

Для активізації роботи в цьому напрямку також планується виділення співфінансування з обласного бюджету в розмірі 50% від вартості типової розробки ресурсної кімнати.[:]

Comments are closed.