VI обласний фестиваль-конкурс «Читанка»,що присвячений екотематиці

Підготовчі й організаційні етапи фестиваль-конкурс «Читанка» «проходив» упродовж вересня–жовтня 2020 року. Шостий рік поспіль роботу цього заходу координує колектив Комунального закладу позашкільної освіти «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» (далі – Центр).

Цього року «Читанка» була присвячена екотематиці, планеті Земля, охороні та збереженню її різноманітних ресурсів і краси. За пропозицією організатора, діти та молодь разом із учителями обирали художній твір на свій смак і розсуд, будь-якого автора, але лейтмотив якого – екологічний. У зв’язку з карантинними обставинами заходу було надано дистанційний, заочний формат: учасники заздалегідь надсилали свої відеозаписи сценічно виконуваних творів. Таких відеороликів Центр як координатор отримав майже 60! Так були сформовані кілька читацьких локацій відповідно до вікових категорій фестивалю-конкурсу: молодшої, середньої та старшої.

За словами та враженнями журі «Читанки», можна засвідчити, що всі, без винятку, учасники фестивалю-конкурсу разом зробили свій внесок у подію, у її високий, художній, креативний рівень. Кожен відеозапис був для журі особливий, значеннєвий і це природно, адже відчувалося, що діти та молодь прийняли виклик і доклали у свій задум максимум зусиль, нових знань і вмінь для його реалізації та представлення!

Переможцями шостої «Читанки» стали 25 маленьких і юних читців, серед них гран-прі здобули:

у молодшій віковій категорії – Андрій Біленький (Черняхівський район),

у середній – Анастасія Головата (Коростенський район),

у старшій – В’ячеслав Гайдай (м. Бердичів), Ольга Мирончук (Ємільчинська ОТГ)!

Цього року Мережа ОГС «Зелена Житомирщина» прийняла запрошення та долучилася до VI обласного фестивалю-конкурсу «Читанка». Для нагородження конкурсантів «Зелена Житомирщина» передала Центру екогру, книги й інші сувеніри для усіх читців художнього слова та їхніх наставників у творчому процесі! Призи від «Зеленої Житомирщини» поступово будуть надходити до своїх власників через карантинні обмеження.«У такому заході закладена важлива мета – екологічний, філологічний, артистичний розвиток дітей і молоді», – влучно прокоментувала після перегляду відеозаписів учасників Світлана Журавель, експерт Мережі організацій громадянського суспільства «Зелена Житомирщина», викладач Житомирського агротехнічного коледжу, учасниця журі фестивалю-конкурсу «Читанка».

Залишити відповідь