Відбувся ХХI обласний інтелектуальний конкурс юних винахідників та раціоналізаторів

Науково-технічна творчість учнівської молоді сьогодні є складовою частиною сучасного освітнього простору, який створює умови для політехнічної освіти молоді. В свою чергу, вона сприяє залученню учнів до продуктивної творчої діяльності та спрямована на ознайомлення вихованців творчих об’єднань і гуртків із різноманітним світом науки та техніки, розвитку їх здібностей, формуванню готовності до самостійної конструкторської та винахідницької діяльності; забезпечує набуття вихованцями техніко-технологічних знань, умінь і навичок, оволодіння учнями досягнень сучасної техніки та технологій, сприяє трудовому вихованню. Вище перераховані таланти і відшукує комунальний позашкільний навчальний заклад «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради.

Інтелектуальний конкурс юних винахідників та раціоналізаторів допомагає учням ознайомитися з різноманітним світом науки та техніки. В процесі підготовки до конкурсу  старшокласники оволодівають основами технічних та наукових знань, методами та прийомами, необхідними для виготовлення діючих технічних об’єктів та моделей, отримують навички вирішення винахідницьких задач і виконання проектів.

12 жовтня 2017 року двадцять перший раз за перемогу в обласному інтелектуальному конкурсі юних винахідників та раціоналізаторів приїхали боротися 6 команд з 2 міст та 4 районів області, а саме: «Оріон» Черняхівського району, «Еверест» Житомирського району, «Ікс» Коростишівського району, «Пошук» м. Бердичева, «Імпульс» м. Житомира, «Атом» Новоград-Волинського району.

Учасникам конкурсу заздалегідь було запропоновано 17 питань, які вони вивчали та опрацьовували в науковій літературі, засобах масової інформації разом із своїм наставником – педагогічним керівником. Членам журі та учасникам конкурсу було дуже цікаво спостерігати за командною грою, де кожна команда мала можливість виступити у ролі Доповідача, Опонента та Рецензента. У ході боїв були розглянуті цікаві питання, зокрема: запобігання гучності розмови, сигнал про попадання зайвого світла в об’єктив, тихий зволожувач повітря, імітатор присутності господарів, насторожі зору, локація велосипедистів та пішоходів.

Готуючись до конкурсу учні багато уваги приділили пошуку технічних розв’язків задач на основі знань із фізики. Найцікавішою частиною кожного творчого бою була загальна полеміка між командами Доповідача, Опонента та Рецензента, де обговорювалися питання можливості застосування запропонованих учнями винаходів на практиці.

Членам журі та учасникам конкурсу було дуже цікаво спостерігати за вирішенням винахідницьких задач і виконанням учнівських проектів, що дало змогу закріпити знання школярів з механіки, електротехніки, теоретичної фізики та загального природознавства.

Для оцінювання виступів юних винахідників та раціоналізаторів були запрошені висококваліфіковані фахівці даного напрямку:

Ільченко Андрій Володимирович, кандидат технічних наук, доцент кафедри автомобілів і транспортних технологій Житомирського державного технологічного університету;

Опанасюк Євгеній Григорович, кандидат технічних наук, доцент кафедри автомобілів і і транспортних технологій Житомирського державного технологічного університету;

Заєць Максим Леонідович, кандидат технічних наук, доцент кафедри процесів машин і обладнання Житомирського національного агроекологічного університету.

Всі команди показали гарний рівень підготовки, злагоджену командну гру та достойно представили свій район (місто) на конкурсі.

В ході цікавих виступів команд кращими серед кращих стали:

команда Житомирського району «Еверест», яка посіла ІІІ місце (Гарічева Катерина Андріївна, Смульський Данило Зореславович, Подзоров Леонід Максимович, Топирік Дмитро Олександрович, Тимошенко Дмитро Олександрович);

збірна команда Черняхівського району «Оріон» отримала ІІІ місце (Коханчук Владислав Геннадійович, Муліш Вадим Русланович, Рожко Антон Олександрович, Писаренко Вікторія Олександрівна, Медвідь Микола Русланович) та можливість представляти Житомирську область на фінальному етапі ХХ Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів,  так як отримала найбільшу кількість балів у конкурсі.

Особливо хочемо відзначити вчителів фізики, які підготували переможців конкурсу та подякувати їм за кропітку наполегливу працю:

Кирийчук Олесі Василівні (Черняхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів);

Гвоздецькій Руслані Анатоліївні (Озерненська гімназія Житомирського району).

Командам, які не зайняли призових місць, були вручені дипломи учасника ХХI  обласного інтелектуального конкурс юних винахідників та раціоналізаторів.

Щиро вітаємо переможців та бажаємо перемоги у майбутніх конкурсах.

Координатор конкурсу – Приймак Тетяна Сергіївна, завідувач організаційно-масового відділу КПНЗ «Обласний центр НТТУМ».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Будь ласка, слідкуйте за нами та подобайтесь:
error

Залишити відповідь