[:uk]Впровадження закладами дошкільної освіти області Програми Міжнародного проекту «Сприяння освіті»[:]

[:uk]Проект «Сприяння освіті» започатковано в 2010 році, після підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом the LEGO Foundation (королівство Данія). Україна стала п’ятою державою у світі, що приєдналися до Програми.

Метою проекту є сприяння розвитку якості освіти через всебічний розвиток дитини, зокрема компетентностей, необхідних для навчання упродовж життя та становлення педагога-фасилітатора, який прагне відійти від педагогіки копіювання, шаблонування, практики однієї правильної відповіді та нав’язування свого бачення дитині. В основу взаємодії дорослого і дитини покладено підхід «навчання через гру».

Географія проекту налічує 8 областей України, а саме: Київська, Житомирська, Вінницька, Запорізька, Львівська, Харківська, Дніпровська та Одеська. На сьогодні до проекту залучено 200 закладів освіти, серед яких 34 НВК та 164 ЗДО. Також фонд розпочав співпрацю з інститутами післядипломної педагогічної освіти, зокрема Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, де в навчальні програми професійного розвитку педагогів інтегруються модулі щодо практичних шляхів реалізації підходу «навчання через гру» у закладі освіти. На сьогодні до проекту залучено 75 тисяч дітей та 3 тисячі педагогів.

У рамках проекту Фонд забезпечує навчальні заклади ігровими наборами LEGO, проводить навчання педагогів та надає методичний супровід закладам. Ключовим у співпраці фонду та закладів є якість підготовки педагогів. Саме тому фонд має спілку українських тренерів, які пройшли навчання в Україні і Данії.

У 2015 році було випущено програму розвитку дитини від 2 до 6 років та методичні рекомендації «Безмежний світ гри з LEGO», що була схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах (лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України). Програма є поєднанням українського досвіду в проекті та передових світових досліджень і практик у галузі дошкілля.

У 2014 році Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти було проведено моніторингове дослідження ефективності впровадження проекту, яке показало позитивний вплив гри з LEGO, як ключової форми взаємодії педагога і дитини в рамках проекту, – на розвиток мовлення, мислення, вміння працювати в команді та комунікувати один з одним.

На сьогодні проект «Сприяння освіті» в Україні є одним з наймасштабніших та найглибинніших для the LEGO Foundation в цілому та одним з найперспективніших у портфоліо the LEGO Foundation.

З 2014 року вихованці дошкільних навчальних закладів, які є учасниками проекту «Сприяння освіті», беруть учать в архітектурному конкурсі Всеукраїнського фестивалю робототехніки «Robotica» – інтелектуальному змаганні для дітей та юнацтва, яке є національним етапом відбору кращих українських команд для їх представлення у найбільших світових олімпіадах з робототехніки. Теми проектів у «Robotica»:

  • у 2014 році – «Космічні технології»,
  • у 2015-му – «Моє місто»,
  • у 2016-му – «Світ розваг, пізнань та відкриттів».
  • у 2017 році – «Столиці світу».

Десять закладів дошкільної освіти  міст Житомира і Бердичева стали учасниками  міжнародного проекту «Сприяння освіті» відповідно до меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти  і науки України та компанією LEGO Foundation (Данія).

У грудні 2017 року заклади отримали навчальні набори LEGO та програмне забезпечення. За словами Джона Гудвіна, генерального директора The LEGO Foundation «Шість цеглинок» – це технологія гри-навчання, яка допоможе дітям тренувати пам’ять, розвивати моторику, творчо мислити. Через гру вони зможуть навчитися важливим умінням, зокрема, вирішувати проблемні завдання.

У рамках проекту 30 січня 2018 року черговий раз відбулося навчання педагогів визначених закладів, аби у майбутньому працювати з вихованцями за новими підходами у організації освітнього процесу, уміло використовуючи конструктор LEGO.

Захід відбувся на базі Житомирського центру розвитку дитини №5. Тренер The LEGO Foundation, Світлана Бондар, провела навчальний тренінг, знайомлячи освітян із новими технологіями та практичним інструментом.

[:]

Будь ласка, слідкуйте за нами та подобайтесь:

Залишити відповідь