Всеукраїнська школа для тренерів із національно-патріотичного виховання

З 10 по 12 травня Комунальний заклад позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської області приймав педагогів з Волинської, Вінницької, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Київської, Луганської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Херсонської,  Черкаської, Чернігівської областей.

10 травня відбулося урочисте відкриття в актовій залі КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР. З вітальним словом до присутніх звернулася директор Наталія Сергіївна Бордюг. Учасників також привітали та зауважили на важливості реалізації національно-патріотичного виховання  молоді  в освітній сфері для формування справжнього громадянина, патріота своєї держави з високими моральними та духовними якостями:

Галагуза Олена Володимирівна, депутат, голова постійної комісії з гуманітарних питань Житомирської обласної ради;

Цюнь Людмила Олександрівна, методист Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки;

Єпіфанцева Ірина Миколаївна, головний спеціаліст управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації;

Полковник Наконечний Володимир Дмитрович, заступник начальника Житомирського військового  інституту імені С.П. Корольова, начальник відділу морально-психологічного забезпечення.

Особливої урочистості заходу надали виступи вихованців дошкільного навчального закладу № 32 м. Житомира та Лук’янчук Альони, учениці 10 класу Ємільчинської гімназії.

Під враженням всі були і від виступів вихованців гуртка «Сокіл-Джура»  Центру дитячої та юнацької творчості Пулинської районної державної адміністрації (керівник Лисюк Володимир Олександрович).

У рамках заходу відбулося засідання круглого столу «Здобутки й перспективи національно-патріотичного виховання: сучасний стан, досвід, проблеми та шляхи їх вирішення». На засідання круглого столу був запрошений Місько Валерій Миколайович, керівник громадської організації «Волонтери Полісся». Під час живої дискусії учасники обговорили питання партнерської взаємодії органів виконавчої влади, навчальних закладів, громадських організацій щодо спільної реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, поділилися своїми здобутками і напрацюваннями та обмінялися досвідом роботи.

Наступний день 12 травня був не менше насиченим… Учасники ознайомилися з педагогічною практикою національно-патріотичного виховання в Житомирській ЗОШ І-ІІІ ступенів №17, де учні школи презентували «Залу національно-патріотичної гідності» та провели тренінгове заняття   «Моя  країна – Україна».

В цей день відбувалися творчі зустрічі, і майстер-класи. Захопило учасників оволодіння ремеслом з соломоплетіння, який провів Пшеничнюк Олексій Анатолійович, майстер народної творчості… Без сліз не залишила і розповідь Гудзь Лесі  Архипівни, вчителя Немильнянської ЗОШ І-ІІ ступенів Новоград-Волинського району Житомирськї області, члена  Національної спілки журналістів України, переможця Всеукраїнського конкурсу НСЖУ «Журналіст року – 2016» за цикл публікацій серії «Герої на вмирають» про бійців АТО Житомирщини.

У Житомирському військовому інституті імені С.П. Корольова своїм передовим досвідом та значними досягненнями у сфері національно-патріотичного виховання молоді з педагогами ділились заступник начальника інституту з морально-психологічного забезпечення полковник Володимир Дмитрович  Наконечний,  радник Заступника Голови Адміністрації Президента України, голова громадської організації «Центр мілітарної історії» Василь Борисович  Павлов та завідувач музею Юрій Василович Ткачук.

Учасники заходу переконані в тому, що саме національно-патріотичне виховання підростаючого покоління є запорукою мирного майбутнього України, тому кожен з них прагне виховати справжніх патріотів рідної землі.

Після закінчення семінару майбутні тренери відвідали Народний музей Бойової слави військового інституту, що, без перебільшення, є важливим осередком національно-патріотичного виховання молоді Житомирщини.

На третій день проведення Всеукраїнської школи для тренерів із національно-патріотичного виховання учасники з усієї України висадили калинову алею «У єдності ми сила…» на території Комунального закладу позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради.

Екскурсія до музею мілітарної історії Житомирщини, оволодіння ремеслом соломоплетіння, висаджування калинової алеї… це далеко не всі заходи програми, спрямовані на піднесення почуття патріотизму і виховання шанобливого ставлення до народних звичаїв і традицій. Збагатившись новими ідеями учасники Школи роз’їхалися їх реалізовувати на своїх маленьких батьківщинах.

Подальша зустріч тренерів відбудеться на базі Вінницької обласної станції юних натуралістів. Організатори заходу передали вінничанам символічний рушник в дорогу, який мандруватиме  по всіх куточках України разом з учасниками Всеукраїнської школи для тренерів із національно-патріотичного виховання.

Будь ласка, слідкуйте за нами та подобайтесь:
error

Залишити відповідь