Зустріч Президента з учителями та директорами шкіл у Національному комплексі «Експоцентр України» в Києві

З нагоди Дня працівників освіти Президент Володимир Зеленський провів зустріч з учителями та директорами шкіл у Національному комплексі «Експоцентр України» в Києві. У зустрічі взяли участь топ-десятка вчителів, переможців премії Global Teacher Praise Ukraine, а також  кращі директори  шкіл.

«Тут зібрані і вчителі, і керівники тих закладів, які лідирують з року в рік і є найкращими за результатами ЗНО», – зазначив заступник керівника Офісу Президента Юрій Костюк, який відповідає за гуманітарний напрямок.

Участь у заході взяли представники Житомирщини, директор Житомирської спеціальної школи Житомирської обласної ради Світлана Лeсик, а також вчитель інформатики ЗОШ №17 м. Житомир, Микола Тарасюк

Світлан Лесик, Сергій Шкарлет, Микола Тарасюк

Глава держави наголосив, що педагоги – це майбутнє наших дітей, а тому – і майбутнє України.

«Ми точно будемо максимально покращувати умови, в яких працюють наші освітяни, такі завдання ми ставимо уряду», – заявив Володимир Зеленський.

За його словами, йдеться не лише про фінансове забезпечення, а й про повагу, умови роботи.

«Вчитель – складна й важлива професія, він чи вона не може зважати на те, що відбувається поза школою, в особистому житті. Він має бути завжди зібраним і завжди на сторожі безпеки та розвитку дітей. Ми хочемо боротися за освіту, хочемо допомагати», – наголосив Президент.

Т. в. о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет висловив переконання, що освітяни помітять найбільший за останні вісім років бюджет галузі на 2021 рік, який планується затвердити. Це – плюс 34 млрд гривень.

Під час розмови з Главою держави директор школи № 5 Печерського району міста Києва Світлана Олексюк зауважила: що більше зробимо для вчителя, то щасливішим і успішнішим буде кожен учень. Для цього, зокрема, необхідні визнання у суспільстві праці педагогів та повна реалізація закону про освіту.

«Нам потрібно діяти на підтримку вчителя. Нам потрібно діяти так, щоб кожна родина відчувала перспективу саме в освіті. І це означає, що для держави освіта має бути проголошена цінністю. А ті люди, які представляють освіту, мають бути елітою нації», – наголосила вона.

Зі свого боку директор Перегінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, що в Рожнятівському районі на Івано-Франківщині, Іван Депутович попросив Президента звернути увагу на проблему зі страхуванням освітян у час пандемії.

Про необхідність боротьби із стереотипами в суспільстві по відношенню до дітей з інвалідністю, підтримки родин, які їх виховують, а також використання можливостей співпраці з інституціями громадянського суспільства з метою створення додаткових ресурсів для соціальної реабілітації і підготовки дітей з порушеннями інтелектуального та фізичного розвитку до самостійного життя наголосила директор Житомирської спеціальної школи Житомирської обласної ради Світлана Лeсик.

“У себе, в закладі, ми не чекаємо коли з’являться можливості, а самі намагаємось їх створювати. Вже багато років наш заклад є  базою для проходження педагогічної практики студентами. Ми допомагаємо майбутнім педагогам, студентам ЖДУ ім. І. ФРАНКА, Київського педагогічного університету ім. Драгоманова, вже з перших курсів чітко усвідомлювати ту відповідальність, яку вони на себе беруть.

      Наш заклад відкритий і для громадського сектору і ми пишаємось тим, що в нашій громаді стає все більш   громадських організацій, які дійсно хочуть працювати і підтримувати  дітей зініалідністю. Не просто надавати матеріальну допомогу, а дійсно працювати, створювати разом з педагогами додаткові ресурси для розвитку дітей, створюючи хаби для розвитку творчих ресурсів, майстерні для соціального підприємництва, готуючи до учнів самостійного життя. Чим ретельніше ми підготуємо випускника з особливими освітніми потребами до здобуття професії, навчимо його бути самостійним, тим менше державі потрібно буде витрачати ресурсів для допомоги таким особам в подальшому і тим краще буде якість життя таких осіб “, – зазначила Світлана Лесик.

Крім того, на зустріч порушувалися питання підготовки нових педагогів, страхування вчителів, а також збереження сільських шкіл під час децентралізації. Президент України розуміє, що школи – основа села, а тому їх необхідно зберігати та розвивати.

Залишити відповідь