Візит Міністра освіти і науки Шкарлета С.

29 липня, у Житомирській області з робочою поїздкою перебував Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Разом із заступником голови Житомирської облдержадміністрації Юрієм Оханським Міністр ознайомився з діяльністю закладів освіти Житомирської області, зокрема у Державному навчальному закладі «Центр сфери обслуговування м. Житомира», Житомирській міській гімназії № 3, Державному університеті «Житомирська політехніка» та Поліському національному університеті.

«Мені приємно спостерігати за динамікою розвитку навчальних закладів Житомирської області, які змінюються та розвиваються щороку. У закладах Житомирщини активно впроваджується новий освітній простір, розвиваються нові напрямки наукової та викладацької діяльності. Це спонукає школярів та студентів вчитися та здобувати знання», — зазначив Сергій Шкарлет.

У 2021 році два заклади Житомирської області – міський Центр сфери обслуговування та Коростишівський професійний аграрний ліцей – отримають субвенцію у розмірі 5 млн 600 тис. гривень з державного бюджету. За ці гроші заклади зможуть закупити нове обладнання та техніку для навчально-практичних центрів і, відповідно, покращити підготовку учнів.

«За різними оцінками, зношеність обладнання у закладах професійної освіти перевищує 50%. Тобто для повноцінного перезавантаження галузі потрібні суттєві інвестиції. Треба зауважити, що ми не стоїмо на місці і поступово збільшуємо розмір субвенції для створення або дооснащення вже існуючих навчально-практичних центрів. Нещодавно комісія Міністерства завершила відбір закладів, які виявили бажання створити центри цього року. Серед них є і профтехи Житомирщини», – зазначив Сергій Шкарлет.

Отже, у 2021 році на базі Центру сфери обслуговування м. Житомира передбачено створення навчально-практичного центру за професіями «Пекар» та «Кондитер». Загальний бюджет центру складає 1 млн гривень, з них 700 тис. гривень – кошти з держбюджету.

У Коростишівському професійному аграрному ліцеї відкриють навчально-практичний центр за професіями сільськогосподарського профілю. На облаштування центру планують витратити 7 млн гривень, з яких 4 млн 900 тис. гривень – субвенція держбюджету.

Перебуваючи у Житомирській міській гімназії № 3 Сергій Шкарлет зазначив, що заклад має сучасний простір для навчання та успішно впроваджує реформу шкільного харчування, яка триває за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

 Гімназія має сучасну їдальню на 210 посадкових місць. Вона побудована із врахуванням сучасних вимог, облаштована новим енергозберігаючим обладнанням, є лінія гарячої роздачі. В обідній залі також організовано питний режим для учнів 1-11 класів. Харчоблок повністю забезпечено необхідним кухонним та столовим посудом та інвентарем, наявна система очистки води.

 «На сьогодні найважливіше в шкільній освіті – продовжувати реформу “Нова українська школа”, розробити стандарт старшої профільної школи, який буде основоутворюючим стосовно подальшої долі дітей», – додав Міністр.

Також Сергій Шкарлет відвідав два університети міста Житомира. Ректори Державного університету «Житомирська політехніка» Віктор Євдокимов та Поліського Національного університету Олег Скидан розповіли про здобутки й досягнення у науково-технічному та навчальному планах, ознайомили Міністра з матеріальною базою вишів та поділилися перспективи планами з подальшого розвитку.