Кібербезпека як виклик для Нової української школи

14 квітня 2021 року Управлінням освіти і науки облдержадміністрації проведено нараду в режимі он-лайн за участю заступника голови облдержадміністрації Оханського Ю.М. на тему «Комунікаційна діалогова платформа «Кібербезпека як виклик для Нової української школи».

           У нараді взяли участь:

  •  Гончарук Н.В., начальник відділу ювенальної превенції УПД  ГУНП в Житомирській області;
  • Пилипчук О.В., заступник начальника  відділу протидії кіберзлочинності  в Житомирській області;
  • директор ліцею №25 м. Житомира Позняков П.М. ;
  • представники батьківської громадськості в особі Ратнюка І.І..

Виступаючі висвітлили питання негативного впливу соціальних мереж на поведінку дітей та формування у них стійкої мотивації щодо дотримання безпечних норм у мережі Інтернет.

  У вступному слові Юрій Оханський зазначив, що цифрове середовище сьогодні є важливим джерелом інформації та комунікації, яким потужно користуються діти, так як через глобальний вплив COVID -19 проводять все більше часу в Інтернеті. Разом з тим, не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо існуючих ризиків в цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі. 

Про право отримувати знання щодо використання цифрового середовища, про надання підтримки дітям, про спільну відповідальність батьків, педагогічнихпрацівників, громадян говорили учасники наради. Залучення батьків до освітнього процесу, налагодження ефективних партнерських відносин сприятиме не лише ефективному досягненню результатів навчання, а й формуванню безпечного освітнього та родинного середовища для дитини.