Намалюй свою «МРІЮ»

У Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Намалюй свою «МРІЮ».

Проєкт реалізовується за дорученням Офісу Президента Державним концерном «Укроборонпром» і приурочений до 75-ї річниці від дня утворення Конструкторського бюро імені О. К. Антонова.

Під керівництвом Олега Антонова було створено 22 типи літаків сімейства «Ан» та близько 100 їх модифікацій. На світовому ринку загальновідомими є «Антей», «Руслан» та найбільший у світі  транспортний літак Ан-225 «Мрія», розповідає керівник Житомирського обласного Центру дитячої та юнацької творчості Марія Бовсуновська. «Визначний конструктор Олег Антонов, окрім конструювання літаків, захоплювався й живописом. Його творчий доробок становить майже 40 картин. І сьогодні вихованці художніх шкіл та гуртків усіх областей змагаються у творчому конкурсі. Сподіваюся, роботи учасників із Житомира будуть гідно оцінені», – говорить Марія Бовсуновська.

Журі оцінили роботи учасників за такими критеріями: оригінальність ідеї, тематична відповідність та повнота розкриття теми, творчий підхід, рівень володіння технікою виконання, а також охайність роботи.

У конкурсі взяли участь діти у трьох вікових категоріях: молодшій ( 6-9 років), середній (10-13років) та старшій (14-18 років).Голова журі обласного етапу конкурсу, головний спеціаліст відділу загальної середньої, дошкільної та інклюзивної освіти Управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації Наталія Шевчук розповіла, що всі роботи є різноплановими та в основному відповідають вимогам конкурсу.

«Мене приємно здивували роботи учасників старшої групи. Хлопчик з Бердичева намалював портрет авіаконструктора Олега Костянтиновича Антонова. Це робота талановитої дитини Мазура Максима, який написав на звороті малюнку про те, що він не вчиться в художній школі, а вивчає образотворче мистецтво самостійно. Він вдячний організаторам  за можливість представити свою роботу на конкурсі. Журі одностайним рішенням вирішили віддати його роботі найбільшу кількість балів. Хочу відмітити роботу Матвія Парадовського з наймолодшої вікової категорії. Тут Україна зображена космічною державою. Це цікава оригінальна робота. Гарні роботи й у середній віковій категорії. Наприклад, Соломія Трохименко із с. Радовель зобразила найтяжчий літак світу Антонова в українському стилі. Також мені сподобався малюнок Ксенії Черних з Олевська. Дівчинка намалювала літак «Мрія-228». Це говорить про те, що підростаюче покоління буде створювати і втілювати свої мрії в життя і на «Мрії-225» ми не зупинимося», – розповіла Наталія Шевчук. 

За умовами конкурсу у другому етапі було визначено по 3 переможці у кожній віковій категорії, які і представлять Житомирщину у фіналі Всеукраїнського конкурсу.