НА ЖИТОМИРЩИНІ ВІДКРИТО ПЕРШИЙ ЦЕНТР ІНКЛЮЗИВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

Сьогодні 9 вересня розпочав роботу Перший Центр інклюзивної професійної освіти на Житомирщині! Відкрили Центр голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко та голова гуманітарної комісії обласної ради Олександр Савченко.

Центр буде працювати на базі Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради.

Робота по створенню Центру розпочалася за ініціативи та підтримки Віри РОГОВОЇ, нині заступника Міністра освіти і науки України.

«Ми розуміли, що діти, які перебувають на інклюзивному навчанні дуже скоро закінчать школу та стануть перед вибором подальшої долі, професії. А заклади мають відповідати нормам доступності та безбарˋєрності. Завдяки спільній роботі у Центрі діти області першими зможуть здобувати якісну професійно-технічну освіту у середовищі рівності та поваги».

Гості Центру разом з учнями виконали лабораторну роботу на виробничому навчанні електромеханіків. 

У центрі працює єдиний ліцензований медичний кабінет, реабілітаційний блок, ресурсна та сенсорна кімнати. Загалом створено 6 інклюзивних груп, в яких навчаються 27 осіб з особливими освітніми потребами.

Довідково: за 51 рік Житомирський професійний ліцей випустив більше 17 тисяч учнів. Наразі у закладі навчається майже 300 учнів, у тому числі – 85 здобувачів освіти з особливими освітніми потребами. Також творчо працює 40 педагогічних працівників. Заклад здійснює підготовку з 7 інтегрованих робітничих професій, зокрема: електромеханіків з ремонту електротехніки, слюсарів-електриків, кухарів, офісних службовців та соціальних працівників.