На Житомирщині відкрито 13-й навчально-практичний центр сучасної професійної освіти

28 грудня 2021 року відбулося урочисте відкриття відкрили навчально-практичний центр з професій «Пекар. Кондитер» на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира». У заході взяли участь заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Юрій ДЕНИСОВЕЦЬ, заступник Житомирського міського голови Марія МІСЮРОВА, Юрій ГАМКРЕЛІДЗЕ, виконавчий директор Об`єднання роботодавців Житомирської області, Віктор БЕЛЯК, голова ГО «Житомирська обласна Асоціація Кулінарів України», Наталія ОСИПОВИЧ, т.в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Валентина ВАСИЛЬЧУК, директор Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області.

Для оснащення навчальних приміщень придбано 28 одиниць сучасної техніки та обладнання, зокрема пароконвектовати, печі, тістомісильні машини тощо. У рамках проєкту створено сучасний освітній простір, а саме: реконструйовано та відремонтовано майстерню оформлення кондитерських виробів; лабораторію виготовлення виробів хлібопекарського, кондитерського виробництва.

«Цей рік завершується такими здобутками — це дарує надію на майбутнє, на нові звершення та досягнення. Відкриття цього центру реалізовано у синергії державної та місцевої влади, що дасть можливість здійснювати якісну підготовку робітників, які так необхідні на ринку праці», — сказав Юрій ДЕНИСОВЕЦЬ.

Навчально-практичний центр з професій «Пекар. Кондитер» на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира» – це вже 13 – й навчально-практичний центр, що відкритий в області. Загальна вартість проєкту – 1000,0 тис. грн, у т.ч.: – 700,0 тис. грн – з державного бюджету, 300,0 тис. грн – з бюджету м.Житомира.

«Впевнений, що умови, які створені уновому центрі, сприятимутьпокращенню здобутих навичок та вмінь здобувачів освіти, в цілому підвищенню престижності та якості професійної освіти» – додав Юрій ДЕНИСОВЕЦЬ.

ДОВІДКОВО: Наразі в області функціонує 12 навчально-практичних центрів, з них 8 відкрито за кошти державного бюджету та 4 навчально-практичні центри – спільно з соціальними партнерами: кампанією «Хенкель-Баутехнік (Україна)», ТОВ «Снєжка», ТОВ «Полірем», асоціацією кулінарів м.Житомира.

У 2021 році на створення 2- х центрів спрямовано 8000, 0 тис. грн, зокрема з державного бюджету – 5600,0 тис. грн, з обласного – 2100,0 тис. грн, з бюджету міста Житомира – 300,0 тис.грн, у тому числі:

  • з професій «Пекар. Кондитер» на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира», загальна вартість – 1000,0 тис. грн, у т.ч.: – 700,0 тис. грн – з державного бюджету, 300,0 тис. грн – з бюджету м.Житомира;
  • з професій «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва. Плодоовочівник» на базі Коростишівського професійного аграрного ліцею, загальна вартість – 7000,0 тис. грн, у т.ч.: – 4900,0 тис. грн з державного бюджету, 2100,0 – тис. грн з обласного бюджету, відкриття якого заплановано у січні 2022 року.