Обласний екохаб “Незламна природа”

11 листопада 2021 року у комунальному закладі позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради спільно з комунальним закладом «Луганський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбувся обласний екохаб «НЕЗЛАМНА ПРИРОДА» до Міжнародного дня запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів.

В онлайн форматі до заходу долучилися близько 400 слухачів. З вітальним словом виступив Володимир Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та наголосив, що діяльність в області охорони навколишнього середовища стала вагомою частиною зусиль із запобігання військовим конфліктам і відзначив значимість залучення учнівської молоді до вирішення цих проблем. Олексій Василюк, голова правління Української природоохоронної групи, розкрив питання екологічних наслідків впливу збройних конфліктів на довкілля. Ігор Загороднюк, кандидат біологічних наук, доцент, старший науковий співробітник Національного науково-природничого музею НАН України зазначив, що шкода, завдана навколишньому середовищу після таки подій позначається на стані екосистем і природних ресурсів Луганщини. Про вплив бойових дій на стан об’єктів природно-заповідних територій наголосив Віталій Бондарев, науковий співробітник Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України. На заході були присутні курсанти Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова, які зазначили що під час війни та збройних конфліктів довкілля завжди зазнає значних втрат. Спалені ліси та знищенні посіви, забруднені водойми, отруєні ґрунти – це все ми отримуємо у спадок від війни. До екохабу долучився найменший спікер Ігор Панов, учень 10 класу Вільхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Станично-Луганської ВЦА який презентував роботу щодо природного відновлення деревних порід на згарищах внаслідок бойових дій.

Ми віримо, що обов’язково переможемо в цій війні і наша рідна природа відновиться! Ні – війні, так – природі! Спільними зусиллями зможемо все!