Робота в напрямку оптимізації та позитивних змін у галузі освіти триває

Реформи в освітній галузі впроваджуються вже кілька років поспіль, кидаючи виклики місцевим органам управління освітою та залишаючи численні питання без відповідей. Заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова прибула з візитом на Житомирщину для зустрічі з освітянами та обговорення ситуації реформування галузі освіти в умовах децентралізації та трансформації закладів загальної середньої освіти в області.

Нарада з керівниками місцевих органів управління освітою відбулась  08 червня у великій залі Житомирської обласної державної адміністрації.  

Участь в обговоренні назрілих питань щодо мережі закладів освіти, реформуванню шкільного харчування, діяльності закладів ЗЗСО з низькою наповнюваністю класів тощо взяли перша заступниця голови Житомирської облдержадміністрації Наталія Остапченко, заступник голови ОДА Юрій Оханський, т. в. о. директора Департаменту освіти і науки ОДА Наталія Осипович, директор КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Ігор Смагін, начальник Управління державної служби якості освіти у Житомирській області Олексій Редько, заступниця начальника відділу загальної середньої, дошкільної, інклюзивної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки ОДА Злата Безкоровайна.

 Сьогоднішня  мережа закладівосвіти Житомирської області налічує      1402 заклади(668закладів дошкільної освіти – 40,5 тисяч дітей; 611закладів загальної середньої освіти – 138 тисяч учнів, 23 заклади професійно-технічної освіти – 7 тисяч 290 учнів, 31заклад вищої та фахової передвищої освіти – 32 тис. 250 студентів, 66 закладів позашкільної освіти – 39 тисяч учнів).

Стратегічними напрямами галузі освіти Житомирської області визначено:

  • розширення мережі закладів дошкільної освіти;
  • розвиток інклюзивної освіти;трансформація закладів інституційного догляду;
  • трансформація мережі закладів загальної середньої освіти;
  • діджиталізація освітнього процесу.
  • продовження впровадження реформи «Нова українська школа»;

Продовженням наради стане колегія, на якій більш детально будуть розглянуті окреслені питання, а також плани місцевих рад.