ЧОРНОБИЛЬ: МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, МАЙБУТНЄ

Тридцять п’ять років минуло від тієї весняної ночі, коли відбулася страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Чорнобильська трагедія опалила долі мільйонів громадян. Житомирщина – регіон, який найбільше постраждав від аварії на ЧАЕС. Час плине, але не загоює чорнобильських ран. Проходять роки після аварії, але біль не вщухає. Тривога не полишає людей, пов’язаних трагічним часом ядерного вибуху.

Учні, вихованці, студенти закладів освіти Житомирської області, а також педагоги та науковці долучилися до відзначення цієї пам’ятної події. Комунальним закладом позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради 27 квітня 2021 р. було проведено STEM-репортаж «Чорнобиль: минуле, сучасне, майбутнє», який відбувся в он-лайн форматі. Захід відкрив Юрій Салімонович, головний спеціаліст управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації, який зазначив аспекти трагічності Чорнобильської катастрофи, яка назавжди увійде в історію людства, розділивши на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. На заході була присутня Вікторія Кацурак, заступник директора Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, яка наголосила про важливість оздоровлення дітей, які проживають на забруднених радіонуклідами територіях. Питання важливості збереження та відновлення територій Житомирщини від забруднення радіонуклідами не обходить своєю увагою і науковців, про що підкреслила Анастасія Ращенко, к.е.н., доцент, в.о. завідувача кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування Поліського національного університету

Програма заходу включала такі питання:

  1.  «Чорнобиль в архівних документах» – Вікторія Дідківська, заступник начальника відділу використання інформації документів НАФ та довідкового апарату.
  2. «Радіоактивність. Механізм надходження радіонуклідів в продукти харчування та організм людини» – Наталія Карпюк, кандидат сільськогосподарських наук, керівник гуртків КЗПО «Обласний еколого-натуралістичний центр» ЖОР.
  3. «Розвиток екологічної освіти в природному заповіднику «Древлянський» – Галина Кравчук, начальник відділу еколого-освітньої науки Природний заповідник «Древлянський».
  4. «Особливості реабілітації радіоактивних забруднених територій» – Тетяна Курбет, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри екології Державного університету «Житомирська політехніка».
  5. «Аспекти збереження здоров’я людини від впливу радіоактивного забруднення» – Оксана Іщук, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри біоресурсів, аквакультури та природничих наук Поліського національного університету.
  6. «Проблеми лісів Житомирського Полісся, забруднених радіонуклідами» – Вікторія Мельник, кандидат сільськогосподарських наук, асистент кафедри екології Державного університету «Житомирська політехніка».
  7. «Сучасний стан орнітофауни на територіях забруднених радіонуклідами» – Микола Весельський, вчений, орнітолог, учасник трьох Українських експедицій.

Події 35-річної давності ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь.