Координаційна нарада щодо стану вакцинації працівників освіти області

03 серпня заступник голови Житомирської облдержадміністрації Юрій Оханський провів координаційну нараду з головами територіальних громад та керівниками місцевих органів управління освітою  щодо стану вакцинації працівників закладів освіти Житомирської області.

  Юрій Оханський наголосив, що вакцинація сьогодні — це найдієвіший інструмент боротьби з COVID-19, та є головною умовою для успішного старту нового навчального року.

«Адже для безпечної роботи у новому навчальному році потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу закладу освіти. Тому закликаю освітян Житомирщини якомога швидше приймати рішення з імунізації, аби ми могли повноцінно розпочати новий навчальний рік», — наголосив Юрій Оханський.

Також заступник голови ОДА наголосив, що вакцинація працівників закладів освіти проводиться організовано мобільними бригадами з імунізації.

Алгоритм запису та проведення вакцинації освітян проти COVID-19 визначено Міністерством охорони здоров’я України та передбачає такі етапи:

– керівники закладів освіти формують списки охочих вакцинуватись у своєму закладі;

– керівники закладів дошкільної, загальноїсередньої та позашкільної освіти надають списки органам управління освітою місцевих рад, які їх направляють Департаменту освіти і науки облдержадміністрації;

– керівники закладів профтех та фахової передвищої освіти надають списки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, який направляє їх Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації;

– керівники закладів вищоїосвіти направляють списки Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Сформовані списки охочих вакцинуватися проти COVID-19 передаються до мобільних бригад, які у найкоротші терміни приїдуть до навчального закладу для проведення імунізації.

Довідково.Відповідно до постанови КабінетуМіністрівУкраїнивід 09 грудня 2020 року № 1236 «Про внесення змін до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, на період до 31 грудня 2021 року» (із змінами від 28 липня 2021 року) у разі переходу області із зеленої зони до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки для роботи навчального закладу у новому 2021/22 навчальному році потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу закладу освіти.